Alicja Sieczych-Drzewiecka
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Alicja Sieczych-Drzewiecka | |
|---|---|
| |
| Tytuł/stopień | doktor |
| Stanowisko | adiunkt |
| Jednostka | Instytut Prawa Cywilnego Katedra Prawa Cywilnego |
| Dyżur | |
| Dyżur dodatkowy | |
| Telefon | |
| a.sieczych@gmail.com | |
| Inne | |
| Strona na USOS-ie | |
Dr Alicja Sieczych-Drzewiecka - adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego.
Zajęcia
[edytuj]Ćwiczenia
Prowadzenie zajęć
[edytuj]Prawo cywilne I - ćwiczenia
- Kolokwia: 2 semestralne (formuła jak na egzaminie - pytania zamknięte i 3 kazusy)
- Lista obecności: sprawdzana na każdych zajęciach
- Możliwość migracji między grupami: tak, bez zgłaszania, nawet incydentalnie
- Możliwość dopisania do grupy: nie ponad limit
- Nieobecności: 2 na semestr (każda kolejna odrabiana na dyżurze - zakres materiału z opuszczonych zajęć; więcej niż 5 nieobecności skutkuje niezaliczeniem ćwiczeń)
- Podręcznik: cz. ogólna Z. Radwański, prawo rzeczowe J. Ignatowicz/K. Stefaniuk, pr. rzeczowe 2023/2024: Brzozowski, Kocot, Opalski, Prawo rzeczowe (wydziałowy)
- Przepytywanie: nie
- Zaliczenie: obecność + 2 kolokwia + kazus/praca do oddania
Opinie
[edytuj]Prawo cywilne I - ćwiczenia
- ``[2023/2024] Generalnie przyjemne ćwiczenia. Upewnia się, czy wszyscy rozumieją, stara się wyjaśnić, czasem trzeba jej trochę poskakać po klacie, żeby coś porządnie wyjaśniła, ale koniec końców wyjaśni. Nie wysyła na dyżury, pytania rzuca w tłum, nie stresuje studentów. Minusem natomiast jest, że często się przejęzycza, raz mówi jedno, raz co innego, jakby Sieczych mówi jedno, Drzewiecka mówi drugie. Sporo takich w*man momentów. Często się rozprasza, głupio komentuje to, jak jej działa czy nie działa komputer, mazak itd. ale to akurat jest aspekt komiczny w tym morzu cierpienia. Robi kolosy, ale poprawa za to jest łatwa i online, więc nie uwala studentów. Mówi dużo jakichś śmiesznawych historyjek ze swojego życia, co też jest ciekawe i wesołe. Daje śmieszne przykłady i kazusy. Jak ktoś chce przeczołgać się przez ćwiki bez strat i się trochę pośmiać, to dobry wybór.
- [2023/2024] Ćwiczenia z panią doktor są raczej z tych przyjemniejszych - jest trochę śmieszków, merytoryka jednak zostaje. Pani doktor zwraca uwagę na najważniejsze zagadnienia, podkreślając nieoczywiste kwestie przepisów przejściowych (pojawiało się to na kolokwium). Co do zaliczenia, to po każdych zajęciach był kazus do rozwiązania ważący na tym, czy pani doktor potwierdziła naszą obecność na zajęciach. Generalnie nacisk był kładziony na robienie kazusów - czy to jako regularne prace domowe, czy to na kolokwium, czy na samych zajęciach. Sam kolos w formie egzaminu, z nieco mniejszą liczbą pytań i materiałem odpowiadającym temu, jaki był przerabiany w danym semestrze. Generalnie uważam, że to dobry wybór na ćwiczenia, chyba że ktoś woli większą presję ze strony prowadzącego.
- [Ćwiczenia 2022/2023] Zajęcia z Panią Doktor są naprawdę godne polecenia. Obecność jest sprawdzana na każdych zajęciach, Pani Doktor po każdych zajęciach wstawiała na Kampusa kazus do rozwiązania w domu w 3-osobowych grupach, a nie koniec każdego semestru przeprowadzane były kolokwia w formie egzaminu, z materii przerabianej na zajęciach, o trudności zbliżonej do egzaminu. Pani Doktor przedstawia na zajęciach prezentacje pozwalające na lepsze przyswojenie wiedzy. Zadaje na zajęciach pytania studentom, motywując do aktywności podczas zajęć. Dodatkowym plusem jest to, że Pani Doktor jako że jest sędzią opowiada na zajęciach anegdoty związane z praktyką, dootyczące zagadnień omawianych na zajęciach. Zajęcia u Pani Doktor są naprawdę godne polecenia, da się dobrze przygotować na nich do egzaminu. Szkoda, że nie prowadzi zajęć z prawa zobowiązań.
- [ćwiczenia 2022/23] Polecam ćwiczenia z panią doktor. Najlepszy wybór na cywila I, wielka szkoda, że nie prowadzi kolejnych przedmiotów z cywilnego.
- [2022/2023] Bardzo mocno polecam. Pani Doktor jest bardzo prostudencką prowadzącą, a przy tym potrafi w przystępny sposób przekazać wiedzę. Przyszedłem jako osoba, która szczerze bała się cywila i nie chciała mieć z nim za dużo do czynienia, ale po roku z Panią Doktor stałem się pasjonatem przedmiotu. Bardzo ciekawe zajęcia i dużo kazusów, które utrwalają wiedzę zdobytą na zajęciach. Plus za ciekawe anegdotki z pracy sędzi i nie tylko:) Pani doktor nie jest tak oblegana w porównaniu z dr Bendzą czy dr hab Żelechowskim, a to bardzo dobry wybór. Tylko się zapisywać!!
- Bardzo dobre ćwiczenia z perspektywy egzaminu. Zajęcia wymagają przeczytania podręcznika, bo teoria omawiana jest bardzo krótko, a zasadniczą część zajęć stanowi rozwiązywanie naprawdę ciekawych i ułatwiających zapamiętanie kazusów. Naprawdę polecam!
- Chyba najlepsze ćwiczenia, jakie do tej pory miałam na tych studiach. Pani dr jest zawsze miła i uśmiechnięta, wyrabia się z materiałem, bardzo jej zależy, aby studenci zrozumieli wszystko, więc nie przeszkadza jej, jak na zajęciach padną dodatkowe pytania o jakieś zagadnienie - cierpliwie wytłumaczy i to do skutku. Zajęcia są urozmaicane anegdotkami z batalii sądowych pani dr (zarówno jako strona postępowania jak i asesor), które są często serio zabawne. Na zaliczenie 2 kolokwia (1 z ogólnej, 1 z rzeczowej), są one na średnim poziomie trudności, na pewno nie są bardzo łatwe (ale sposób oceniania jest raczej łagodny) + obecność. Aby mieć obecność za dany tydzień, trzeba po każdych zajęciach rozwiązać w parach zadanie na kampusie, po którym dostaje się osobisty feedback - jest w związku z tym trochę pracy, ale wiedza naprawdę zostaje w głowie. Zapisujcie się na zajęcia do niej, jeśli tylko macie możliwość <3
- Egzamin z zobowiązań, sesja poprawkowa 2019/2020. Atmosfera neutralna, ale na pewno niestresująca. Pani doktor dopytuje i zadaje mini kazusy podając konkretne sytuacje z życia. Mini kazusy niekoniecznie pomogą komuś kto miał słabe ćwiczenia i woli teorie od praktyki. Pani doktor nikogo nie skrzywdzi, jest sprawiedliwa, egzamin przebiega szybko. W porównaniu z innymi egzaminatorami to bardzo dobry wybór.
- EGZAMIN Zobowiązania wrzesień 2020: Kobieta do rany przyłóż, miód na serce.Atmosfera egzaminu na początku trochę formalna, a później coraz bardziej sympatyczna i luźna. Pani Doktor dopytuje,nie pozwala aby student się zaciął i skończył odpowiadanie, ciągnie za język, stara się dawać liczne koła ratunkowe na myślenie oraz mini kazusy, stwarza atmosferę, która nie stresuje. Moje pytania to skarga pauliańska i poręczenie. Kontakt mailowy z Panią Doktor jest bardzo szybki, nigdy nie czekałam na odpowiedź dłużej niż dwie godziny. POLECAM KAŻDEMU, NAJLEPSZY WYBÓR NA EGZAMIN!
- W roku akademickim 2013/2014 pani mgr prowadziła zajęcia po raz pierwszy. Trochę było widać, że dopiero zaczyna (zajęcia prowadzone trochę podręcznikowo), ale jednocześnie była bardzo miła, bardzo zmotywowana do tego, żebyśmy się nauczyli i żeby zajęcia były ciekawe. Ostateczne kryteria oceny i plan zajęć trochę się zmieniał ze względu na brak czasu.
Na początku semestru dostaliśmy plan na cały semestr, więc wiadomo co kiedy będzie przerabiane, kiedy kolokwium itp, a poza tym można się bez problemu skontaktować mailowo lub na dyżurze.
Na każde zajęcia trzeba przynieść kodeks, inaczej nieobecność (chyba nie było takiej sytuacji). Pani mgr przygotowuje prezentacje, rzuca jakieś pytania do sali, przynosi orzeczenia SN, kazusy i różne przykłady, które zapadają w pamięć. Jak widać tego wszystkie jest dużo i naprawdę można zrozumieć materiał. Poza tym przed każdymi zajęciami przesyła materiały dodatkowe obowiązkowe lub nie. Wspomina również swoje studenckie czasy, dlatego czasem zaznacza, co jest szczególnie ważne pod kątem egzaminu.
Jednocześnie uważa, że sami się mamy uczyć, więc szybko zrezygnowała z odsyłania na dyżury jeżeli wyłapie, że ktoś jest nie przygotowany. Dlatego ostatecznie nie jest bardzo wymagająca, ale jeżeli ktoś chce śledzić zajęcia i z nich dużo wynieść musi się przygotować do zajęć. Jeżeli będzie prowadziła jeszcze zajęcia to szczerze polecam. Zaliczenie: W każdym semestrze było jedno kolokwium i to raczej trudne (test wielokrotnego wyboru, kazus i pytanie otwarte z lektur dodatkowych), jednak oceniała je raczej łagodnie. Poza tym kolokwium jest wcześnie, miesiąc lub dwa przed końcem semestru, aby nie kolidowało nam z innymi zaliczeniami. Później jest jeszcze jeden termin wspólny na poprawkę, a następnie pozostaje dyżur. Przysługują po dwie nieobecności na semestr.
- Zajęcia z panią magister będę wspominał bardzo dobrze, jak na debiutantkę wypadła bez zarzutów. Zajęcia aktywizujące mniej lub bardziej studentów, w miarę ciekawe, zróżnicowane (trochę kazusów, trochę orzecznictwa). Pani mgr bardzo zaangażowana, starała się, żebyśmy zrozumieli, bardzo sympatyczna, prostudencka i dostępna mailowo. Nie jest typem bardzo wymagającego ćwiczeniowca, ale coś trzeba robić - początkowo pytała pod groźbą dyżuru z poprzednich zajęć, potem odpuściła. Kolokwia dość trudne i kompleksowo sprawdzające wiedzę, choć oceniane łagodnie (ale sporo osób nie zalicza w pierwszym terminie). W II semestrze miały być wprowadzone od kwietnia wejściówki z całorocznego materiału, ale ostatecznie z powodu braku czasu nie weszło to w życie. Zajęcia, tak jak napisano wyżej, bardzo podręcznikowe, ale to raczej atut (bo dzięki temu przejrzyste, łatwiej utrzymać uwagę wiedząc, w jakim miejscu jesteśmy). Myślę, że z biegiem czasu i nabraniem doświadczenia pani mgr będzie naprawdę jednym z lepszych wyborów :) Ja polecam.
- Ja również bardzo polecam ćwiczenia z p. Alicją, przez cały rok nie przypominam sobie żadnego zastrzeżenia pod kątem pani magister. Bardzo zaangażowana, uśmiechnięta, prostudencka, pomimo tego, że czasami pytała na zajęciach, nie odczuwało się żadnego stresu.
- Miałem z nią raz zastępstwo, bardzo konkretna i nastawiona na praktykę.
Linki
[edytuj]Prawo cywilne I - ćwiczenia
