Edytujesz
Bogusław Lackoroński
(sekcja)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Uwaga:
Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli
zalogujesz się
lub
utworzysz konto
, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.
Filtr antyspamowy.
Nie
wpisuj tu nic!
==Opinie== ĆWICZENIA ZOBOWIĄZANIA *'' [2024/2025 - Uważam, że warto. Nikt lepiej nie nauczy was prawa zobowiązań, być może spędzicie trochę semestru na dyżurach, ale przynajmniej w miłej atmosferze! Dzięki Panu Profesorowi do końca swoich dni zapamiętam rebus sic stantibus no i oczywiście uwielbiany już przez całą grupę - zadatek! XD Jak usos da to warto, ale nie wiem czy jestem obiektywny bo mam syndrom sztokholmski chyba. *'' [2024/2025] Zajęcia prowadzone są w formie wykładu (pierwsze 15 minut poświęcone odpytce - pytania często na tak/nie, za złą odpowiedź zaproszenie na dyżur), z którego można wynieść dużo wiedzy i zrobić bardzo solidne notatki. Atmosferze na zajęciach nie można niczego zarzucić, pan profesor chętnie odpowiada na pytania studentów i sygnalizuje kwestie, które jego zdaniem mogą przydać się w pracy zawodowej. Kilkukrotnie przeprowadzone były także zdalnie zajęcia w weekend (nieobowiązkowe). Dosyć ciężkie zaliczenie - 2 kolokwia w formie testu wielokrotnego wyboru, jedno z części ogólnej w okolicach marca, a drugie pod koniec semestru letniego z całości części szczegółowej (ok. połowa materiału jest do przerobienia we własnym zakresie). W tym roku każde z kolokwiów zaliczyła mniej więcej 1/3 grupy. Można je potem poprawiać aż do skutku, nawet do września :). Kazusom poświęciliśmy też niezbyt dużo czasu, chociaż przy takiej ilości materiału trudno jest się dziwić. Podsumowując, jeżeli ktoś potrzebuje "bata nad głową", polecam - na pewno się nie zawiedzie i z zajęć wyniesie dużo wiedzy. *'' [2024/2025] Mam syndrom sztokholmski wobec Pana Profesora. Polecam, chociaż nie polecam. *'' [2023/2024] Uważam że Pan Profesor jest najlepszym nauczycielem jakiego miałem na studiach. Nie ma innego dydaktyka który prowadziłby tak bardzo wymagające i trudne zajęcia, które byłyby jednocześnie tak skuteczne w nauczaniu i merytoryczne. Jak przeżyjecie ćwiczenia, egzamin zdacie bez absolutnie żadnego problemu. Polecam serdecznie. *'' [2023/2024] Absolutnie nie zgadzam się z poniższą opinią - w kwestii prowadzenia zajęć. Profesor Lackoroński faktycznie prowadzi ćwiczenia w formie wykładu, ale nie mówi ani cicho ani monotonnie, często też przechadza się po sali. W swoim wykładzie uwzględnia wiele rad na co zwrócić uwagę w przyszłości podczas wykonywania zawodu - jego zajęcia są nie tylko interesujące i praktyczne, ale też prowadzone w przemiłej atmosferze, a sam Profesor przypomina z charakteru przyjaznego misia. Pomimo przeprowadzania przez niego cotygodniowych kolokwium ustnych, pytania zadawane przez niego są w zdecydowanej większości pytaniami zamkniętymi (tak/nie). Dwa duże kolokwium semestralne (odpowiednio z cz. ogólnej i szczegółowej) są faktycznie trudne i wielokrotnego wyboru (nie wiadomo ile odpowiedzi jest prawidłowych, Pan Profesor nie mówi też ile ich może być - żeby zdobyć punkt za jedno zadanie trzeba zaznaczyć wszystkie prawidłowe odpowiedzi i żadnej nieprawidłowej), ale za to świetnie przygotowują do egzaminu i w porównaniu do nich egzamin jest zabawnie prosty - zarówno jeśli chodzi o formę, jak i zakres materiału. Jedynym chyba minusem tych zajęć jest nierozwiązywanie kazusów, ale na prośbę studentów Pan Profesor przeznacza 1 zajęcia przed egzaminem na ich rozwiązywanie. Zdecydowanie polecam te ćwiczenia każdemu, kto jest zainteresowany prawem cywilnym i chce się dobrze przygotować na egzamin. Ja sam, gdybym miał wybór, poszedłbym na nie jeszcze raz - pomimo tego, iż w pierwszym terminie oblałem obydwa kolokwia semestralne ;)) *'' [2023/2024] Pan Profesor z pewnością jest człowiekiem bardzo miłym i serdecznym ALE te ćwiczenia to nie ćwiczenia tylko wykład omawiający baaaardzo obszernie właściwie komentarz do kodeksu cywilnego. Profesor mówi dosyć cicho, monotonnie i rzadko nawet wstaje ze swojego miejsca. Ponieważ omawia wszystko bardzo obszernie, to później nie wyrabia się z materiałem i robi sobotnie zajęcia 8-15, które tylko teoretycznie są dla chętnych bo później na zajęciach w tygodniu z nich pyta. Co do poniższej opinii, pytania często nie są wcale podstawowe, odpowiedzi zdecydowanie mogą być otwarte i napewno trzeba odrabiać je na dyżurach, chyba że chce się nie zaliczyć ćwiczeń. Profesor robił w naszym roku dwa duże kolokwia, która są wielokrotnego wyboru, więc średnio mają się do egzaminu. Jeśli ktoś nie uczy się przy formie monotonnie prowadzonego wykładu to nie polecam. Szczególnie biorąc pod uwagę trudność zaliczenia samych ćwiczeń. Jeśli ktoś potrzebuje motywacji do nauki tego przedmiotu w postaci ćwiczeń nadal są dużo lepsze wybory prowadzących, którzy prowadzą rzeczywiście ćwiczenia, znacznie lepiej przygotowują pod sam egzamin (nie rozwiązywaliśmy np w ogóle kazusów) a dodatkowo nie dokładają stresu w formie odpytywania co zajęcia, szczególnie biorąc pod uwagę że nie jest to dla większości egzamin ustny. Drugi raz nie wybrałabym tych ćwiczeń. *'' Wspaniały ćwiczeniowiec! Zdecydowanie polecam każdemu. Zajęcia rozpoczynają się od szybkiego przepytywania kilku osób z ostanich zajęć- pytania są proste i najczęściej ograniczające się do odpowiedzi tak/nie. Błędna odpowiedź skutkuje minusem, który teoretycznie powinno poprawić się na dyżurze, w praktyce nie jest to konieczne. Podczas zajęć panuje bardzo miła atmosfera, dr Lackoroński często żartuje. Doktor prowadzi zajęcia w sposób ciekawy, przekazuje wiedzę w sposób łatwy do przyswojenia. Po tych ćwiczeniach egzamin z prawa cywilnego to w zasadzie formalność. *''Zdecydowanie najlepsze ćwiczenia na 3 roku: merytorycznie świetne, można zrobić doskonałe notatki, ponadto motywacją do nauki jest odpytywanie kilku osób z listy na każdych zajęciach z materiału, który został przerobiony (pytania podstawowe, zła odpowiedź = dyżur). Pan doktor jest przemiłym człowiekiem, chce przekazać nam 100% potrzebnej wiedzy, wyznacza dodatkowe zajęcia w weekendy, żeby nadrobić materiał, na których można też nadrobić nieobecności. Bardzo polecam zajęcia z Panem doktorem! *''Bardzo trudne zaliczenie. Kolos z pierwszego semestru jest pisemny i większość grupy go zalicza. Jednak jego poprawa i zaliczenie części szczegółowej jest ustne i wymaga perfekcyjnego opanowania kodeksu. Dr Lackoroński pyta o daną instytucję, tak żeby poruszyć każde związane z nią zagadnienie. Prawie nie ma dla niego przepisów nie istotnych tj. takich, które odpuszcza i można się ich nie uczyć, bo o nie nie zapyta. Jest bardzo pracowity, siedzi na dyżurach do ostatniego studenta, wyznacza liczne dodatkowe terminy. Wynika to przede wszystkim, że zaliczenie u niego trawa co najmniej godzinę na trzy osoby (najczęściej półtorej). Pyta kulturalnie, w miłej atmosferze, czasami wręcz żartobliwej. Ustne zaliczenie obu części gwarantuje dobrą albo bardzo dobrą ocenę na egzaminie, choć z ćwiczeń raczej nie widziałem, żeby ktoś dostał więcej niż 4.'' *''Bardzo miły pan! Do swoich studentów podchodzi z dużą serdecznością, niewiedzę skomentuje co najwyżej żartem, nie ma mowy o żadnym szydzeniu ani terrorze. Co zajęcia pyta wybrane osoby, zawsze pyta spóźnionych i osoby z innych grup. Pytania krótkie, na wiele można odpowiedzieć tak/nie, max jednym zdaniem. Częściej pyta osoby, które opuszczają zajęcia lub mają coś niezaliczone, "grzeczni" mogą liczyć na zapytanie 2 razy w ciągu semestru. Zajęcia w formie wykładu, jest otwarty na pytania grupy i chętnie wytłumaczy coś jeszcze raz. Wiele anegdotek i trafnych przykładów. Wczesną wiosną urządza dwa sobotnie "maratony", kilkugodzinne zajęcia, żeby szybciej skończyć część ogólną. Zaliczenie pierwszego semestru - test wielokrotnego wyboru, drugiego na dyżurze. Choć nie udało mi się zaliczyć drugiego semestru za pierwszym razem i trochę pokrzyżowało mi to szyki, to i tak polecam brać pana doktora w ciemno! '' *''Całkiem fajne ćwiczenia, zdecydowanie dla osób, które od siebie wymagają. Doktor prowadzi ćwiczenia w formie wykładu i z chęcią odpowiada na wszelkie pytania studentów. Na początku zajęć odpytuje po kilka-kilkanaście osób - jedno proste pytanie - zła odpowiedź skutkuje dyżurem. Zaliczenie jest bardzo trudne, ale przy systematycznej nauce nie powinno być większych problemów. Ogólnie te ćwiczenia to bardzo dobry wybór, a jedynym moim zdaniem minusem była forma wykładu z dosyć małym zaangażowaniem studentów.'' [2020 2021] - Najlepsze zajęcia na jakich byłam. Pan Doktor przykłada sie do zajęć. Jeśli chcecie nauczyć się porządnie cywila, to jest to najlepsza opcja *''Najlepsze ćwiczenia na III roku! Doktor jest przesympatyczny, prostudencki, chętnie odpowiada na wszystkie pytania studentów i organizuje dodatkowe zajęcia w weekendy (na których można odrobić ponadprogramowe nieobecności), żeby wyrobić się z materiałem. Ćwiczenia rozpoczynają się krótkim (często pytania na tak/nie) ustnym kolokwium (na każdych zajęcia odpowiada 6-8 osób), a następnie prowadzone są w formie wykładu, co gwarantuje zrobienie świetnych notatek. Zaliczenie 2 semestru odbywa się ustnie na dyżurze (materiał można, według swojej woli, podzielić na 2 części) i wymaga praktycznie perfekcyjnie opanowanego kodeksu, ale po takim zaliczeniu i świetnych zajęciach pod względem merytorycznym, egzamin to żaden problem! [2015/2016 *''Moim zdaniem najlepsze, najbardziej wartościowe merytorycznie zajęcie w toku całych studiów. Dodatkowo ta wspaniała atmosfera- także na ustnych zaliczeniach, które potrafią trwać do 23.00, jednak wychodzi się z nich z poczuciem że było warto, podobnie jak z weekendowych kilkugodzinnych maratonów. Takie osoby jak doktor kształtują nas jako przyszłych prawników. Oby więcej takich dydaktyków i jednocześnie szkoda, że zdecydowana większość osób na wydziale nie dorasta mu do pięt. [2023/2024] EGZAMIN zobowiązania (ITS). Egzamin nie jest ani łatwy, ani trudny - umiarkowany. Pan profesor jest bardzo uprzejmy, traktuje studentów z szacunkiem, wyjaśnia odpowiedzi na zadane pytania. W sumie było 5 pytań. Jeśli chodzi o oceny: głównie trójki, ale wszyscy zdali i widać, że pan profesor nie chciał nikogo "uwalić". [2023/2024] EGZAMIN część ogólna, rzeczowa i dobra niematerialne - egzamin dramat. Trzy szczegółowe pytania z dóbr i po jednym z cz. ogólnej i rzeczowej. Żeby zdać trzeba było cytować kodeks, ustawy i podręcznik. Gorzej być nie mogło. [2020/2021] EGZAMIN - Egzamin trwa 15 minut. Profesor jest dobrym wyborem, ale nie jest to najłatwiejszy egzamin. Nie odczuwa się jednak presji [2023/2024] EGZAMIN - pan profesor jest bardzo miłą i kulturalną osobą. Nie czuć stresu związanego z byciem egzaminowanym, atmosfera jest przyjemna. Forma egzaminu w tym roku była następująca: 5 pytań, 3 z ogólnej i 2 ze szczegółowej. Około 30 minut na osobę. Mówi się to, co się wie. Trzeba umieć i wykazać się pewną wiedzą, ale moim zdaniem jak najbardziej można zdać i sprawdzić swoją wiedzę. W moim odczuciu Pan prof. jest złotym człowiekiem i będę go bardzo miło wspominał. <3 [2023/2024] EGZAMIN - odradzam wszystkich. Zostałam gruntownie skrzywdzona przez tego człowieka. Cały rok intensywnej nauki, 5 na ćwiczeniach u wymagającej osoby, a zostałam odprawiona z 2 na wrzesień. Wymaga nie wiadomo czego i wpędza człowieka w depresję.
Opis zmian:
Wkład na WPiA Wiki jest udostępniany na licencji Public Domain (szczegóły w
WPiA Wiki:Prawa autorskie
). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach
domeny publicznej
, lub kompatybilnych.
PROSIMY NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!
Anuluj
Pomoc w edycji
(otwiera się w nowym oknie)
Menu nawigacyjne
Narzędzia osobiste
Nie jesteś zalogowany
Dyskusja
Edycje
Utwórz konto
Zaloguj się
Przestrzenie nazw
Strona
Dyskusja
polski
Widok
Czytaj
Edytuj
Wyświetl historię
Więcej
Szukaj
Nawigacja
Strona główna
Portal społeczności
Bieżące wydarzenia
Ostatnie zmiany
Losowa strona
Pomoc
Strony specjalne
Najważniejsze strony
Brudnopis
Ćwiczeniowcy
Egzaminatorzy
Koła naukowe
Prowadzący
Przedmioty
Skrypciarnia
Wzory
Narzędzia
Linkujące
Zmiany w linkowanych
Informacje o tej stronie