Maciej Piotrowski

Z WPiA Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Maciej Piotrowski
Tytuł/stopień magister
Stanowisko
Jednostka Instytut Prawa Międzynarodowego
Zakład Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego
Dyżur
Dyżur dodatkowy
Telefon
E-mail w.giemza@wpia.uw.edu.pl
Inne
Strona na USOS-ie

mgr Maciej Piotrowski - dotorant w Instytucie Prawa Międzynarodowego.

Przedmioty

[edytuj]

Ćwiczenia

Prowadzenie zajęć

[edytuj]

Prawo międzynarodowe publiczne - ćwiczenia

  • Kolokwia: 1
  • Lista obecności: sprawdzana
  • Materiały dodatkowe: brak
  • Możliwość migracji między grupami:
  • Możliwość dopisania do grupy: raczej tak
  • Nieobecności: teoretycznie 2 na semestr, ale można mieć więcej bez większych konekwencji
  • Podręcznik:
  • Przepytywanie: bardzo sporadycznie, dwa minusiki to dyżur, ale nigdy nie doszło do takiej sytuacji
  • Zaliczenie:

Opinie

[edytuj]

Prawo międzynarodowe publiczne - ćwiczenia

  • 2021/2022 Pan mgr Piotrowski to bardzo ciekawa postać, której do dzisiaj nie potrafię jednoznacznie ocenić. W połowie semestru pewnie podsumowałabym jego ćwiczenia jednym słowem: niemerytoryczne. Jednak z perspektywy czasu stwierdzam, że całkiem sporo pamiętam z zajęć prowadzonych przez niego. Co prawda materiał jest przerabiany w tempie ekspresowym, ale mimo wszystko najważniejsze kwestie są dość dobrze przedstawione. Określenie „ekspresowy” nie jest przesadne, ponieważ zajęcia zaczynają się zawzyczaj z 15 min. opóźnieniem, a kończą pół godziny wcześniej, a mimo to pan mgr Piotrowski potrafi przerobić cały rozdział z podręcznika (i to jeszcze z nawiązką!). Co za tym idzie jako jeden z nielicznych ćwiczeniowców przerobił cały podręcznik. Podczas prowadzenia ćwiczeń pan Piotrowski wspomaga się prezentacjami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dopiero na ćwiczeniach zapoznaje się z treścią slajdów. Sam nawet raz przyznał, że mógłby zostać profesjonalnym recenzentem tych prezentacji, bo w końcu obejrzał ich tak dużo, a na dodatek tak różnych autorów, że na spokojnie mógłby wystawiać im oceny. To pokazuje, że jakość tych ćwiczeń jest wątpliwa, ale mimo wszystko przychodziłam na nie ze sporym entuzjazmem. Pan Piotrowski jest osobą sympatyczną, zabawną, a przede wszystkim prostudencką. Na zajęciach jest dość luźno, pan mgr teoretycznie straszył tym, że będzie pytać na plusy i minusy, a następnie wysyłać na dyżur, ale koniec końców raz tylko spytał i za niewiedzę postawił kropeczki (cokolwiek one miały znaczyć). Jeśli chodzi o nieobecności to też nie ma co się spinać, jest podobnie jak z odpytywaniem - dużo gadania, ale finalnie nie ma żadnych konsekwencji za nadmiarowe nieobecności (co więcej nawet mając dużą liczbę nieobecności można się załapać na zerówkę). Jeśli chodzi o zaliczenie ćwiczeń to pod koniec maja jest kolos semestralny. Nieprzyjście na niego nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, ponieważ pan mgr zaprasza wtedy na dyżur, aby odpowiedzieć ustnie. Odpytywanie przez niego to wielka radocha (dawno nie wyszłam taka rozchichotana z uczelni jak wtedy), ponieważ pan Piotrowski zadaje jedno pytanie i nawet jeśli nie usłyszy poprawnej odpowiedzi to i tak wystawia pozytywną ocenę za ćwiczenia, a następnie zaczyna opowiadać o swoich niespełnionych ambicjach politycznych. Podsumowując, zajęcia u pana Piotrowskiego są dość specyficzne. Ani nie można ich polecić, ani odradzić, dlatego pozostawiam je każdemu do własnej oceny. W szczególności przed pierwszym rokiem należy się zastanowić nad tym czy jest się zainteresowanym ćwiczeniami, na których jest zaliczenie przez zasiedzenie czy ćwiczeniami, na których jest na bieżąco sprawdzana wiedza.
  • 2020/2021 Bardzo sympatyczny i prostudencki doktorant. Zajęcia treściwe i ukierunkowane na pytania egzaminacyjne. W razie jakichkolwiek problemów otwarty na rozmowę i chęć znalezienia rozwiązania które będzie korzystne dla studenta. Docenia aktywność na zajęciach. Kolokwium końcowe które upoważnia do przystąpienia do egzaminu zerowego bardzo przyjemne - w razie niepowodzenia jest możliwość bezstresowej odpowiedzi na dyżurze. Ogólnie serdecznie polecam :)
  • 2017/2018 Pan Maciej miał grupę ćwiczeniową po raz pierwszy, w dodatku niefortunnie bo w piątek o 8 rano, ale niczego nie żałuję. Pan magister jest niesamowicie pogodny i prostudencki, zajęcia u niego są bezproblemowe, zero terroru, a sam Pan Maciej opowiada ciekawostki o różnych egzaminatorach ;) Nie nazwałabym go "porywającym", ale jak ktoś chce to na pewno coś z tych zajęć wyniesie. Pan magister ogólnie nie pyta, ale po jakimś czasie zaczął zadawać fragmenty podr do przeczytania (każda osoba z grupy miała coś przygotować) i potem z tego pytał, ale lajtowo, bez konsekwencji. To jest cudowny człowiek, baaaardzo polecam. Kolokwium jest tylko na zerówkę i jest banalne. Nie uczyłam się dłużej niż 2h a dostałam 90%.

Linki

[edytuj]

Zakład Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego
Kierownik Prof. UW dr hab.Katarzyna Myszona-Kostrzewa
Pracownicy prof. UW dr hab. Zdzisław Galicki • dr hab. Aleksander Gubrynowicz • dr Elżbieta Mikos-Skuza • dr Zuzanna Kulińska-Kępa
Doktoranci mgr Ksawery Garapich • mgr Wojciech Giemza • mgr Maciej Piotrowski
Byli pracownicy mgr Oktawian Kuc • mgr Iryna Bokhan • mgr Barbara Skardzińska