Edytujesz
Marzenna Paszkowska
(sekcja)
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Uwaga:
Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli
zalogujesz się
lub
utworzysz konto
, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.
Filtr antyspamowy.
Nie
wpisuj tu nic!
==Opinie== '''Ćwiczenia *''Wybrałam Panią docent trochę przez przypadek (a raczej przez błyskawicznie znikające miejsca w USOSie) i powiem szczerze, że byłam mile zaskoczona. Rzeczywiście Pani Paszkowska nie przekazuje wiedzy w sposób porywający, bowiem wszystko mówi tonem grobowym, jakby była na skraju wyczerpania, przez cały rok nie uśmiechnęła się ani razu i generalnie nie okazuje absolutnie żadnych emocji. Jednakże jest fachowcem w swojej dziedzinie. Wiedzę przekazuje w sposób merytoryczny i ułożony, bez zbędnych dygresji, z jej zajęć można wynieść naprawdę świetnie notatki! Ponadto podaje zagadnienia i zwraca uwagę na to co ważne pod kątem egzaminu. Kolokwia ustne przeprowadza 2-3 razy w ciągu roku, jednak nie ma większych trudności, żeby je zaliczyć, ponieważ każdy odpowiada ze swojego miejsca na jedno pytanie (sprytniejsi czytają notatki lub podręcznik), a gdy ktoś się zacina bądź myli, to Pani docent potrafi sama odpowiedzieć sobie na pytanie, poprawić lub podpowiedzieć. Osobiście miło wspominam te zajęcia, ponieważ dużo z nich wyniosłam (choć PHPIP nie jest zbyt interesującym przedmiotem sama w sobie) i absolutnie bezstresowo przebiegły. Polecam Panią doc. Paszkowską jako doskonałą alternatywę dr Bieleckiego (btw, u dr Bieleckiego jest zabawnie i wesoło, ale merytorycznie dużo się ponoć nie wynosi)! '' *''Ćwiczenia są nudne i trzeba bardzo się starać, żeby nie przysnąć, robiąc notatki czy słuchając. Prof zwraca jednak uwagę na to co pojawia się na egzaminie. Bardzo łatwo o zaliczenie - kolokwia ustne są proste, można poprawiać, zaliczać w drugim terminie do samego egzaminu. Jeśli chodzi o EGZAMIN - wchodzi się parami, losuje zestaw i odpowiada na przemian z drugą osobą. Można robić notatki oraz poprosić o jeszcze chwilę czasu na przygotowanie. Nie trwa zbyt długo. Prof zadaje pytania pomocnicze. Nie wiem co trzeba robić żeby nie zdać u niej egzaminu. Polecam :) '' *''Zajęcia są mega nudne to prawda, ale łatwo je zaliczyć. Kolokwia ustne bardzo proste. Jeżeli chodzi o egzamin to większość narzekała, ale jeżeli Pani doktor widzi, że student potrafi się wypowiedzieć i ma wiedzę o 5 jest łatwo! '' * ''Zajęcia nudne, pani profesor opowiada dany temat wielokrotnie powtarzając to samo. Kolokwia ustne nie są trudne, zdarza się, że studenci zerkają w trakcie odpowiadania do notatek (pani profesor woli przyglądać się ścianom). '' *''Jest najbardziej (poza Bieleckim) polecaną osobą na ćwiczenia z powszechnej, same zajęcia są przyjemne, ale nudne, kolokwia banalne (poza zerówkowym, które jest pisemne i sprawdza głównie wiedzę z tego, co nie było omawiane). Polecam głównie tym, którzy chcą spokojnie zaliczyć, ale motywacji do nauki za bardzo nie będzie.'' *''Na ćwiczenia polecam... kogokolwiek innego. U Paszkowskiej jest to monotonny wykład z wieloma powtórzeniami (zdarzają się także nieścisłości merytoryczne). Sama pani docent czasami nie orientuje się o czym mają być dane zajęcia i powtarza temat sprzed tygodnia, lub - w drugą stronę - 'przeskakuje' zagadnienia. Studenci w większości grają na komórkach albo uczą się na inne przedmioty. O zaliczenie ćwiczeń natomiast bardzo łatwo." *''Bardzo fajne zaliczenie i ćwiczenia, aczkolwiek nudne, pani docent jest neutralna, bardzo zdystansowana, aczkolwiek sprawiedliwa i daje zawsze drugą szanse, nie trzeba przygotowywać się na zajęcia, a na kolokwia wystarczy pouczyć się kilka dni wcześniej. *''Jeśli zależy Wam na zerówce wykażcie minimum zainteresowania przedmiotem. Dr hab. Paszkowska jest wtedy mile zaskoczona i chętnie da Was na zerówkę. *''Krótko i na temat. Szukasz interesujących zajęć, na które będziesz przychodził z przyjemnością - bardzo nie polecam! Nudno i bez energii. Pani Profesor nie uśmiechnęła się przez cały rok chyba ani razu. Potrzebujesz łatwego zaliczenia, nie chcesz martwić się kolosami, a uczyć wolisz się sam - bardzo polecam! Zaliczenie banalne, a na zajęciach nie musisz robić dosłownie nic. Egzamin - mimo, że prof. Paszkowska z pozoru wydaje się być surowa to nic bardziej mylnego. Wymaga mało, podpowiada, a zaliczenie wydaje się być formalnością. Nie słyszałem o przypadku żeby ktoś nie zaliczył. '''Egzamin *''Egzamin: pani profesor słynie z tego, że studenta nie skrzywdzi. Co prawda w czasie egzaminu atmosfera była grobowa, stresująca, jednak wychodząc z 5 w indeksie wcale się o tym nie myślało.'' *''Oceny dobre, pytania z listy, ale atmosfera na egzaminie nieprzyjemna. Dopytuje, gdy widzi, że ktoś za bardzo nie umie.'' *''Po swoich przeżyciach szczerze mówiąc nie wiem jak można coś złego o Paszkowskiej powiedzieć. Byłem przygotowany na egzamin średnio (ani słabo, ani dobrze), spokojnie dała kilka minut przygotowania się do odpowiedzi, kiedy można na kartce rozpisać plan wypowiedzi, po czym na przemian pytała mnie i inną studentkę. To prawda, jej wzrok był nieco nieobecny, ale przede wszystkim nie wtrącała się w wypowiedź, co było dla mnie wyjątkowo miłym doświadczeniem. Kiedy odpowiedź była według niej za krótka zadawała pytania dodatkowe, lecz nie były one wzięte z kosmosu. Można od niej wyjść z ładną oceną. Ogólnie polecam, a mnie straszono przed egzaminem nią.''
Opis zmian:
Wkład na WPiA Wiki jest udostępniany na licencji Public Domain (szczegóły w
WPiA Wiki:Prawa autorskie
). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach
domeny publicznej
, lub kompatybilnych.
PROSIMY NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!
Anuluj
Pomoc w edycji
(otwiera się w nowym oknie)
Menu nawigacyjne
Narzędzia osobiste
Nie jesteś zalogowany
Dyskusja
Edycje
Utwórz konto
Zaloguj się
Przestrzenie nazw
Strona
Dyskusja
polski
Widok
Czytaj
Edytuj
Wyświetl historię
Więcej
Szukaj
Nawigacja
Strona główna
Portal społeczności
Bieżące wydarzenia
Ostatnie zmiany
Losowa strona
Pomoc
Strony specjalne
Najważniejsze strony
Brudnopis
Ćwiczeniowcy
Egzaminatorzy
Koła naukowe
Prowadzący
Przedmioty
Skrypciarnia
Wzory
Narzędzia
Linkujące
Zmiany w linkowanych
Informacje o tej stronie